مسمومیت بارداری

نشانه‌های مسمومیت بارداری و راههای درمان آن چیست؟

مسمومیت بارداری اصطلاحی است که برای یکی از عوارض شایع بارداری با نام علمی پره اکلامپسی به کار می‌برند و علائم مسمومیت بارداری معمولاً بعد از هفته بیست بارداری آغازمی‌شود.

مشخصات ماه پنجم بارداری

نکاتی که خانم‌های باردار در ماه پنجم بارداری باید رعایت کنند

طبق برنامه واکسیناسیون کشور ما، خانم‌های باردارباید در برابر بیماری دیفتری و کزاز واکسینه شوند.زمان اولین تزریق در سه ماهه دوم بارداری است.

جنین در ماه چهارم

ماه چهارم بارداری و تغییرات جسمی و روحی مادر

نوزاد در حال تکامل شما شبیه یک انسان کوچک است و دست و پاهایش به وضوح دیده می‌شوند. در واقع جنین در ماه چهارم بارداری یک انسان کوچک است که برای زندگی و رشد و تکامل به شما وابسته است.

ماه دوم بارداری

ماه دوم بارداری و نکاتی در مورد تغییرات مادر و جنین

ماه دوره بارداری جنین شما حدود ۲۲ تا ۲۴ میلیمتر طول دارد. قلب او به طور کامل تشکیل شده و دارای انگشتان دست و پا می‌باشد، همچنین گوشهای او به صورت دو برجستگی در دو طرف سرش ظاهر شده‌اند.

قهرمان بازی در کودکان

چرا کودک چهارساله‌ام علاقه زیادی به بازی و قهرمان بازی دارد؟

قهرمان بازی به کودکان کمک می‌کند بر احساس ناتوانی خود غالب شوند. ولی در عین حال راهی است تا یاد بگیرد چگونه از خود مراقبت کند سعی کنید این اندیشه را تقویت کنید که کودکتان توانایی‌های منحصر به فرد خود را دارد و می‌تواند از خود مراقبت کند.

ماه سوم بارداری

مشخصات جنین در ماه سوم بارداری و دوران بارداری

به علت تغییرات هورمونی،قابلیت تحرک مفاصل در دوران بارداری زیاد می‌شود،همچنین جهت جبران بزرگ شدن شکم، مرکز ثقل پشت به بالاتر منتقل می‌شود.

ماه اول بارداری

ماه اول بارداری و تغییرات جسمی و روحی مادر

جنین در ماه اول بارداری هنوز یک توده کوچک است که در حال تشکیل لایه‌های مختلف سلولی می‌باشد. این سلولها به تدریج بافتهای مختلف بدن و همچنین جفت و بند ناف و… را به وجود می‌آورند.

تهیه غذای کودک

طرز تهیه چند غذا و خوراک خوشمزه ویژه کودک دوازده ماهه

هنگامی که کودک شما به دوازده ماهگی می‌رسد از خوردن خوراک خوشمزه و غذاهای متنوع بسیار لذت می‌برد. در این زمان ممکن است عادتهای غذایی نامناسب کودک ظاهر شوند.

کودکان بدغذا

مشکلاتی پیرامون غذا خوردن کودکان یک ساله

همه کودکان در بعضی از مراحل زندگی خود حساس و عصبی هستند. برخی کودکان هنگام غذا خوردن ، غذا را از دهان خود بیرون میزند یا حالت تهوع پیدا می‌کنند و عق می‌زنند یا دچار کم اشتهایی هستند.

تغذیه کودک یک ساله

تغذیه مناسب کودک شما از نه تا دوازده ماهگی

اکنون کودک شما در سه وعده غذای خانواده سهیم خواهد بود و مقدار کمی از آنچه را که شما می‌خورید خواهد خورد. خود را آماده کنید که کودکتان سه وعده غذایی اصلی و ۲ .یا ۳ میان وعده را طی یک روز بخورد.