دلایل گریه نوزاد

گریه نوزاد و چگونگی برخورد با بچه نق نقو و بدقلق

گریه نوزاد اغلب چند هفته بعد از تولد شروع و در شش هفتگی به اوج می رسد. کودکی که گریه می‌کند در تلاش است تا چیزی به شما بگوید.

سیر خواب کودک

برنامه‌های خواب کودک و سیر خواباندن کودکان

خواب کودک با خواب بزرگسال تفاوت دارد، کودکان دارای دوره‌های بیداری بیشتر و دوره‌های طولانی تر خواب سبک هستند. به این دلیل که باید هنگام احساس گرسنگی سرما یا مختل شدن تنفس به آسانی قادر به بیدار شدن باشند.

خواب نوزاد و مادر

نکاتی درباره کیفیت و کمیت خواب نوزاد و مادر

خواب نوزاد بعد از تولد به طور متوسط روزانه ۱۵ ساعت و معمولاً به صورت منقطع و در طول روز و شب میخوابد. نوزاد ممکن است تقریباً همیشه خواب باشد یا میزان خواب او به کمتر از یازده ساعت تقلیل یابد.

برگشتن به خانه بعد زایمان

نکات مراقبتی در مورد برگشتن به خانه بعد از زایمان

به محض برگشتن به خانه و ترک بیمارستان یک لباس راحت و رو بدوشامبری روی آن به پوشید و به مدت یک هفته لباس بیرون بر تن نکنید و از منزل بیرون نروید.

دردهای بعد از زایمان

مشکلات و عوارض در هنگام و بعد از زایمان طبیعی

هر نوع زایمان طبیعی و یا سزارین ممکن است با لرز توام باشد، زیرا بعد از بروز استرس‌های فیزیولوژیکی و از دست دادن خون بدن در حال بازسازی و تثبیت خون است.

مهارتهای حرکتی کودکان

چگونگی رشد مهارتهای حرکتی در کودکان چهار ساله

کودکتان در مهارتهای حرکتی ظریف توانایی بیشتری از خود نشان خواهد داد، به نحوی که نسبت به سه سالگی با مهارت بیشتری با اسباب‌بازی‌های خود بازی می‌کند.

تفاوتهای جسمانی دختران

دلایل تفاوتهای جسمانی بین دختران و پسران

تفاوتهای جسمانی و رفتاری بسیاری میان پسرها و دخترها وجود دارد و این تفاوت‌ها تحت تأثیر پدر و مادر و محیط زندگی کودکان تشویق کننده یا مایوس کننده خواهد بود.

رشد پسربچه‌ها

مراحل رشد پسربچه‌ها با توجه به تغییر سن آنها

سه مرحله رشد پسربچه‌ها همیشگی و جهانی است. هر وقت درباره آنها با والدین صحبت می‌کنم، آنها می‌گویند: درست است. چون مراحل با تجربه آنها جور در می‌آید.

ویژگی پدر خوب

رعایت پنج اصل ضروری برای یک پدر خوب بودن

در اینجا عناصر اولیه برای پدر خوب بودن مطرح می شود که از همان سال های اولیه باید شروع کنید. از همان دوران بارداری برای یک پدر خوب بودن دست به کار شوید.

پدر بودن

چگونگی پدر بودن و تلاش برای بهبود رابطه پدر و فرزند

امروز شما در مقام پدر باید بسیار تلاش کنید تا حق پدر بودن را به دست آورید. به نظر نمی‌رسد که دنیا از شما بخواهد والد باشید، دنیا ترجیح می‌دهد شما تا دیر وقت در محل کارتان بمانید.