تاثیر موبایل و تبلت بر کودک

تاثیرات موبایل و تبلت بر هوش کودکان یک تا پنج ساله

شاید بچه های چهار یا پنج ساله بتوانند مهارتها و توانایی‌های ذهنی با کمک تبلت و موبایل یاد بگیرند، اما سرگرم کردن کودکان دو ساله با تبلت و موبایل ایده خوبی به نظر نمی‌رسد.

باهوش شدن نوزاد در بارداری

راز باهوش شدن نوزاد در دوران بارداری

باهوش شدن نوزاد در آینده منوط به چه چیزی است و با چه کارهایی در دوران بارداری می‌توان هوش کودک را تقویت کرد؟ در این مطلب به نکاتی در این زمینه می‌پردازیم.

بازی تقویت حافظه

تقویت حافظه و ارتباط آن با باهوش‌تر شدن بچه‌ها

هرچند که حافظه و هوش با هم متفاوت‌اند، ولی بالا بودن و تقویت حافظه به توانایی هوش کمک می‌کند. حافظه با آموزش به خوبی تقویت می‌شود.

بازیهای افزایش هوش

چند بازی که به تقویت هوش کودک کمک می‌کند

اگر می‌خواهید کودک شما بتواند در آینده در موقعیت‌های مختلف زندگی موفق عمل کند، باید به تقویت هوش کودک در جنبه‌های گوناگونی هوشی او توجه کنید.

روشهای افزایش هوش کودک

۹ روش برای افزایش هوش کودکان

با به کاربردن روش‌ها و برنامه‌ریزی‌های خاصی در زندگی روزمره و در فضای آموزشی کودکان می‌توان باعث افزایش هوش در کودکان شد.

اختلال یادگیری در کودک

اختلال یادگیری در کودکان چیست و راههای درمان آن

اختلال یادگیری به عنوان یک اختلال عصب زیست شناختی یا اختلال پردازش زبان تشخیص داده شده که به وسیله عملکرد مغز به وجود آمده است.

منابع مواد مغذی

منابع غذایی مواد مغذی و نکات مهم تغذیه کودک دو ساله

منابع غذایی غلات، حبوبات که برای جذب آهن این گروه بستگی به سایر مواد غذایی دارد که همراه با آنها مصرف می‌شوند. اضافه کردن ویتامین ث و گوشت و…

اختلال بیش فعالی و تغذیه

توصیه‌های تغذیه‌ای برای کودکان مبتلا به بیش فعالی

تحقیقات نشان می‌دهد کودکان مبتلا به بیش فعالی مصرف غذاهای شیرین از قبیل شکلات و کافئین و غذاهای تند را به دلیل محرک بودن باید کاهش دهند.

تغذیه کودک دو ساله

تغذیه کودک و توجه به بخور نخورهای ۲ سالگی

بیشتر پزشکان اطفال و انجمن ترویج تغذیه کودک عقیده دارند که برعکس سال اول که توصیه می‌شود شیر مادر مقدم بر غذای کمکی باشد، در سال دوم زندگی با توجه به اهمیت بیشتر غذاهای جامد تا حد امکان باید شیر مادر بعد از غذا به کودک داده شود.

مشکلات غذایی کودکان

رایج‌ترین مشکلات غذا دادن به کودکان و راهکارهایی برای حل آن

خیلی از کودکان غذاهای جدید را نمی‌پذیرند، شلخته غذا می‌خورند، به برخی از خوراکی ها آلرژی دارند و چند مشکل دیگری که در این مطلب به آن و راه حلش اشاره خواهیم کرد.