راههای پسردار شدن

عوامل موثر در افزایش احتمال پسردار شدن

خلاصه نظریات جناب «ابن سینا» در مورد تعیین جنسیت جنین

 جناب شیخ الرئیس در کتاب قانون درباره تعیین جنسیت جنین بحث جالبی دارند که گزیده‌ای از آن را ذکر می‌کنیم:

 

تشکیل جنین نر و ماده

 اگر منی مرد گرم و زیاد باشد اما در وقت مناسب و خوب انجام شود؛ زن تازه از حیض پاک شده باشد؛ منی از طرف راست مرد تراوش شود (چرا که منی سمت راست گرم‌تر و پرمایه تر از منی سمت چپ بدن است) و به سمت راست رحم ریخته شود شرایط برای  پسردار شدن فراهم است. همچنین اگر آب پشت زن هم نسبتاً گرم و پرمایه باشد احتمال پسردار شدن بیشتر می‌شود. عکس این شرایط باعث به وجود آمدن جنین دختر خواهد شد.

 

 

 عوامل موثر در افزایش احتمالی شانس پسردار شدن

۱٫   زنان جوان‌تر احتمال پسردار شدن بیشتری دارند.

۲٫   اگر نزدیکی در فصل سرد یا محیط ‌زیست سردسیر و در ایام وزیدن بادهای شمالی انجام شود در پسردار شدن موثر خواهد بود.

۳٫   زن و مرد برای پسردار شدن باید به سمت گرمی پیش بروند. یعنی غذاهای گرمی بخش بخورند و عطرها و بوهای خوش گرم استفاده کنند.

۴٫   ماساژ بدن با روغن‌های گرم مثل روغن زیتون یا کنجد یا سیاهدانه و… مفید می‌باشد.

۵٫   زیاد شدن فاصله جماع و چیرگی شهوت در طرفین احتمال پسردار شدن را بیشتر می‌کند. البته این افزایش فاصله نباید بیش از حد باشد چرا که باعث کم شدن اثر منی و کاهش احتمال باروری خواهد شد.

۶٫   زن و شوهر نباید آب زیاد بنوشند و اگر نوشیدن کم و کمکم بنوشند.

۷٫   اتاق خواب باید در نهایت خوشبویی باشد و از بوهای خوش گرم طبیعی مثل مشک یا عود استفاده شود. زیباترین و بهترین رخت خواب آماده شود و زن و مرد در هنگام نزدیکی در نهایت خوشحالی و بی غمی باشند.

۸٫   مرد به هنگام انزال مردی قهرمان و خوش اخلاق و خوش قیافه را پیش خیال خود مجسم کند و البته توصیه اکید می‌کنیم که این قهرمان خیالی را از بین هنرپیشه‌ها و ورزشکاران انتخاب نکنید که بعداً پشیمان می‌شوید!

 

 خصوصیات مرد برای پسردار شدن

 این مرد که به قول ابن سینا به او «آتش‌پاره» می‌گویند، مردی است که تن نیرومندی داشته باشد؛ گوشت بدنش میانگین سفتی و نرمی باشد منی‌اش پرمایه و گرم باشد. بیضه‌های درشت و رگ درشت باشند. از نزدیکی کردن ناتوان نشود و آب پشتش از طرف راست بدن تراوش کند. همچنین گفته می‌شود که اگر مردی خوابهای جنسی زیادی ببیند احتمال پسردار شدن او بیشتر است.

 

 

خصوصیات زن برای پسردار شدن

 این زن که به قول ابن سینا او را «ماده عقاب» لقب داده‌اند؛  زنی است که رنگ و سیمای معتدل دارد، بدنش نه سفت است و نه شل؛ خون عادتش غلیظ است اما چرک آلوده نیست. حواس و حرکاتش بر مرام است؛ نه اسهال همیشگی دارد نه یبوست دائمی، چشمانش بیشتر تمایل به رنگ مشکی دارند تا به میشی، دلشاد و بذله گوی و نیک نفس است. زنانی که مدت دوره ماهیانه آنها (از ابتدا یک عادت تا ابتدای عادت بعدی) کوتاه و حداکثر تا ۲۲ روز است آمادگی بیشتری برای پسردار شدن دارند تا زنانی که مدت حیض و پاک شدن از حیض آنها به ۴۰ روز می‌کشد.

 

رژیم غذایی برای پسردار شدن

 سدیم زیاد مصرف شود

 هنگام تهیه غذا به مقدار زیادی نمک اضافه کنید و مواد غذایی مصرف نمایید که طبیعتاً نمک زیادی داشته و یا در هنگام تهیه به آنها نمک زیادی اضافه شده است. مانند سوپ‌های آماده، بیسکویت شور، زیتون شور و

 رژیم غذایی برای پسردارشدن

پتاسیم زیاد مصرف کنید

 میوه‌های خشک (برگه زردآلو، آلوی خشک، انجیر، خرما و کشمش) و حبوبات (عدس، لوبیا، نخود و غیره) غنی از پتاسیم هستند که متخصصان تغذیه و پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند و متقاعد شدند که برای پسردار شدن می‌تواند توصیه به مصرف پتاسیم نموده و اینکه کلسیم به کمترین مقدار ممکن مصرف شود. بنابراین در طول دوران اجرای رژیم مصرف هر نوع فرآورده‌های لبنی ممنوع است.

 

ممنوعیت اجرای رژیم غذایی برای پسردار شدن

 این افراد مجاز به اجرای این رژیم نمی‌باشند:

·          فشار خون بالا

·          ناراحتی‌های قلبی و عروقی

·          نارسایی‌های کلیه

 

 

تذکر مهم

 باز هم یادآوری می‌کنیم که مطالبی مانند آنچه در این مطلب ذکر شد همه تاثیراتی در حد افزایش آمار و احتمال دارد و نمی‌توان به طور مطلق از آنها صحبت کرد. علیرغم مطالب فوق بهتر آن است که به جای استفاده از این روشها تسلیم مشیت الهی باشیم و با دعا و طلب خیر برای فرزندانمان، از او بخواهیم که فرزندانی زیبا صورت، زیبا سیرت و زیبا سریت به ما عنایت فرماید.

 

 

منبع: کتاب دختر میخواهید یا پسر؟

 نویسنده: فرحناز کمالی