سردمزاجی

تقویت نیروی جنسی مردان و درمان سردمزاجی با خوراکیها

تقویت نیروی جنسی مردان

 پس از تشخیص ضعف نیروی جنسی مرد با یک آزمایش یا بروز نشانه‌های ناتوانی جنسی مثل لرزش بدن پس از نزدیکی و مانند آن باید به درمان و تقویت قدرت همبستری و تک تک آنها پرداخت. تقویت نیروی جنسی سبب لذت بیشتر می‌شود و ناباروری را برطرف می‌سازد. یکی از راه‌های تقویت نیروی جنسی استفاده از غذاهای افزایش دهنده میل جنسی است. از این رو به بیان خوراکی‌هایی که به تقویت میل جنسی کمک می‌کند می‌پردازیم:

خوردن پسته

 نیروی جنسی را تقویت می‌کند. از این رو توصیه می‌شود هر روز ده عدد مغز پسته خام میل شود. در رژیم غذایی روزانه باید به حد کافی ویتامین‌ها و مواد معدنی و اسیدهای چرب وجود داشته باشد.

مصرف آجیل به ویژه بادام و گردو

 خوردن آجیل به ویژه بادام و گردو به دلیل داشتن اسیدهای چرب در افزایش میل جنسی موثراند. ترکیب آنها با عسل ماده غذایی خوشمزه و بسیار مقوی است.

میل جنسی مردان

موز

منبع غنی از ویتامین B  و پتاسیم است که باعث بالا بردن سطح انرژی کلیه بدن می‌شود. همچنین آنزیمی دارد که در افزایش توانایی میل جنسی موثر است.

تخم مرغ

از جمله ویتامین‌هایی که در ساختمان بدن و حفظ نظام آن تاثیر دارد، ویتامین E است. تخم مرغ از این ویتامین سرشار است، از این رو به کسانی که ضعف جنسی دارند توصیه می‌شود که از تخم مرغ بیشتر استفاده کنند.

شیر تازه و عسل

 شیر تازه و عسل  ویتامین‌هایی دارند که برای بدن مفید و اثربخش است. یکی از فواید آن‌ها این است که استفاده منظم از آنها سبب تقویت نیروی جنسی و کامل شدن نطفه می‌گردد. از امام کاظم (علیه السلام) در این باره چنین نقل شده است که فرمودند: شیر تازه و عسل برای تقویت منی مفید است. شیری تازه است که از آن چیزی را نگرفته باشند و مزه آن تغییر نکرده باشد.

پیاز و سیر

 از امام صادق درباره پیاز سوال شد فرمود: به عنوان ادویه غذا به کاربردن مانعی ندارد و اشکالی ندارد که سیر را به عنوان مداوا بخورید ولی اگر خوردی به مسجد نروید. همچنین فرمودند: پیاز درد را از بین می‌برد، اعصاب را محکم، منی را زیاد می‌کند و تب را می‌برد. در سخنی دیگر در بیان خواص آن فرمود پیاز دهان را خوشبو می‌کند و پوست را نرم می‌کند.

خرما

 پزشکان می‌گویند: در خرما فواید بسیاری وجود دارد. خرما بدن را گرم می‌کند و خون  غلیظ پاکیزه ای به وجود می‌آورد و اگر با شیر خورده شود قدرت همبستری را تقویت می‌کند و جوشیده آن در التهاب و سرفه‌های خشک و التهاب‌های ریه و تحریک‌های مجاری ادرار مفید است و خرمای خشک در خونریزی اسهال و  اصلاح لثه سودمند است و گفته شده که برای سرطان نیز نافع است، چون ماده منیزیم دارد که سرطان را بهبود می‌بخشد، همچنین پژوهشگران تاکید دارند که در سرزمین‌هایی که خرما زیاد است سرطان کم است. در خرما شفاست و بیماری ندارد.

آب هوچ

هویج

 پزشکان در خواص هویج گفته‌اند که دارای مقدار زیادی قند گیاهی است که زود جذب می‌شود. ولی هضم آن برای کودکان دشوار است. آب آن مفید است و اگر همراه با عسل میل شود قدرت همبستری را افزایش می‌دهد. همان گونه که برای تنگی نفس و ناراحتی اعصاب مفید است. بر اساس احادیث نیز هویج از قولنج جلوگیری می‌کند. مداومت بر خوردن آن از کلیه‌ها مواظبت و میل جنسی را افزایش می‌دهد. داوود فرقد می‌گوید:  خدمت حضرت صادق رسیدم در حالی که در برابرشان هویج نهاد بود، فرمود از آن هویج به من بده و خود نیز بخور! عرض کردم آقا من دندان ندارم؛ حضرت پرسید کنیزداری؟ گفتم آری. فرمود دستور بده که برایت بپزد که کلیه‌ها را گرم می‌کند و نعوظ کامل می‌آورد. موجب ایمنی از بواسیر است و به نزدیکی کمک می‌کند.

خربزه

 امام صادق فرمود خربزه بخورید که در آن ده خاصیت فراهم است. پیه زمین است، درد نمی آورد، زیانی ندارد، هم خوراک است، هم نوشیدنی، میوه است، گل است. صابون دندان است. نان خورش است. به نیروی نزدیکی می‌افزاید. مثانه را شستشو می‌دهد، بول را روان می‌کند. در حدیث دیگری آمده است که خربزه سنگ مثانه را آب می‌کند. پیامبر خربزه را با رطب  می‌خورد و در حدیثی دیگر آمده که با شکر می‌خورد و نیز می‌فرمود که خربزه خوردن به صورت ناشتا باعث بیماری می‌گردد.

انجیر

 انجیر منبع غنی از آمینو اسیدها است که به بالا بردن نیروی جنسی کمک می‌کند. رسول خدا فرمود: انجیر تر و خشک را بخورید که نیروی جنسی را افزایش می‌دهد و بواسیر را برده و نقرس و سردی معده را درمان می‌کند.

حلیم

 رسول خدا از درد پشت به پروردگار شکایت کرد؛ خدای متعال فرمان داد تا حلیم بخورد. پیامبر فرمود جبرئیل بر من نازل شد و امر فرمود: حلیم بخورم تا کمرم محکم گردد و نیرویم برای عبادت پروردگار زیاد شود.

غذاهای تقویت نیروی جنسی برای بدن گرم

 مناسب است کسی که حرارت داشته و نیاز به غذای تقویت کننده غریزه جنسی دارد از این غذاها استفاده کند: ماست، شیر، ماهی برشته، خربزه، خیار، خیار چنبر، میوه های تر و تازه، سبزی‌های تازه، کاهو و بذر خرفه، آب  پشت را افزایش می‌دهند و بر میل جنسی می‌افزاید.

غذاهای دریایی حلال

 منبع غنی از ماده معدنی روی هستند که به افزایش تولید اسپرم، همچنین هورمون تستسترون کمک می‌کنند.

ماهی

خوردن کاسنی

 امام صادق فرمود: کاسنی چه سبزی خوبی است و فرمود کاسنی بخورکه نطفه را زیاد و فرزند را زیبا می‌کند. همچنین فرمود: هرکس شب را بگذراند در حالی که در شکم او هفت برگ کاسنی است، آن شب را از قلنج در امان خواهد بود. پزشکان گفتند کاسنی برای ضعف اعصاب  و ضعف بینایی مفید است و بدن را پس از ضعف و لاغری تقویت می‌کند و کبد کلیه را فعال رحم زنان را تمیز و تب را برطرف می‌کند. از معصومین نقل شده است که فرمودند بر شما باد کاسنی که به نطفه می‌افزاید و فرزند را زیبا می‌کند و نرم و گرم است و پسر را زیاد می‌کند.

نخود پخته

 از امام رضا روایت شده که نخود پخته برای درد پشت خوب است و آن را بیش از خوراک و پس از آن میل می‌فرمود.

شیوه‌های تقویت قوای جنسی

 افزون بر خوراکی‌هایی که برای تقویت نیروی نزدیکی گفته شد، برخی کارها نیز قوای جنسی را می‌افزاید که عمل به آنها در درمان ناباروری مفید است.

 استعمال بوی خوش

رسول خدا فرمود: بوی خوش دل را محکم و بر توانایی نزدیکی می‌افزاید.

 سرمه کشیدن

از حضرت صادق روایت است که فرمود سرمه موی روی را می‌رویاند، آبریزش چشم را برطرف می‌کند. آب دهان را گوارا می‌گرداند و توانایی نزدیکی را می‌افزاید. امروزه در جامعه ما سرمه کشیدن برای مردان مرسوم نیست، در این صورت مردان می‌توانند شب هنگام خواب این کار را انجام دهند و از فواید آن بهره گیرند.

شانه کردن مو

از رسول خدا نقل است که فرمود: شانه کردن موی سر، بیماری وبا را دور، روزی را افزون و نیروی جنسی را جهت نزدیکی شدت می‌بخشد. امام صادق درباره آثار شانه زدن مو در ذیل این سخن خدا  “خود را برای ورود به مسجد زیور کنید. می‌فرماید: مقصودشان  شانه کردن است. شانه کردن روزی می‌آورد، موی را نیکو می‌سازد، نیاز را روا می نماید، آب منی را زیاد می‌کند و بلغم را فرو می‌برد.

عطر زدن

مسواک زدن

 امام کاظم می‌فرماید: دندان‌هایتان را با سعد بشویید که دهان را خوشبو می‌کند و به نیروی جنسی می‌افزاید. در کتاب قانون درباره سعد چنین آمده است که گیاهی است، مانند تره؛ اما باریک‌تر و درازتر که در بیشتر سرزمین‌های یافت می‌شود. بهترین نوعش سعد کوفی است، برای برطرف کردن بوی بد بینی، دهان و لثه مفید است.

 منبع: کتاب سرچشمه تربیت.دانستنی‌های پزشکی، اخلاقی و تغذیه قبل از بارداری

نویسنده: محمد علی قاسمی