ارتباط باروری با مزاج افراد

ارتباط باروری یا نازایی با زمینه‌های مزاجی زن و مرد

باروری یا نازایی چه ربطی به مزاج دارد؟

 با وجود آنکه علل نازایی بسیار زیاد و حتی ناشناخته است، اما یکی از عوامل آن را مربوط به زمینه‌های مزاجی افراد می‌دانند. حکمای طب سنتی عقیده دارند در صورتی رحم بسیار گرم یا بسیار سرد باشد، نطفه مرد منعقد نمی‌شود و توان تولید جنین را ندارد. اما در صورتی که گرمی و سردی رحم در یک وضعیت تقریباً متعادل باشد قابلیت باروری نطفه بالا می‌رود.

 حال اگر این اعتدال رو به گرمی باشد جنین مذکر و اگر رو به سردی باشد جنین مونث خواهد شد. در اکثر موارد وقتی مزاج کلی بدن گرم باشد مزاج اندام جنسی هم گرم است و وقتی مزاج کلی بدن سرد باشد مزاج اندام جنسی هم سرد خواهد بود. البته علاوه بر طبع سرد یا گرم عوامل دیگری هم در ایجاد جنسیت جنین دخیل است. این را هم بدانید یکی از علل شایع نازایی شیوه غلط مقاربت است که طبق آمار موجود در مراکز درمانی طب سنتی و بررسی زمینه‌های مزاجی افراد تعدادی از نازایی‌ها با اصلاح این شیوه حل شده است.

 

 افزایش قدرت باروری با غذاهای بارور کننده

 اما سوال اصلی این که چه غذاهایی می‌تواند بر کیفیت و قدرت باروری اثرگذار باشد و آیا غذاهای هم وجود دارد که تیشه به ریشه باروری بزند؟

 

مطالعات نشان داده است که زنان و مردانی که میزان مصرف غذاهای سبوس دار مانند جو دوسر، میوه، سبزی و حبوبات پرفیبر مناسب گروه خون در برنامه غذایی روزانه‌شان بالا نیست کیفیت نطفه خوبی ندارند. تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیای آمریکا نشان داده است احتمال غیرطبیعی بودن اسپرم در مردانی که رژیمی غنی از انواع غلات دارند ۲۰ تا ۳۰ درصد کمتر است. به همین دلیل پزشکان به مردان و زنان توصیه می‌کنند که از سه ماه قبل از اقدام به بچه دار شدن به تغذیه شان توجه بیشتری کرده و مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان، روی و اسید فولیک را در اولویت قرار دهند. لازم است بدانید مواد غذایی حاوی ویتامین C و E از نقص اسپرم جلوگیری کرده و تحرک آن را افزایش داده و از میزان استرس  می‌کاهد. مغزهایی همچون بادام زمینی، بادام، گردو و کنجد بهترین منبع تامین کننده ویتامین E است و وجود این ویتامین به همراه ویتامین A و B و منیزیم برای تولید سلول تخم ضروری است.

 

 البته مصرف بادام زمینی برای دارندگان گروه خونی O و B مضر است و به جای آن از گردو استفاده نمایند. اما در بین ریزمغذی‌ها روی از همه مهمتر است. رشد و نمو رحم، تولید اسپرم و افزایش مایع منی و هورمون مردانه تستوسترون به روی بستگی دارد. با حفظ ترکیبات ژنتیکی اسپرم و تولید انرژی لازم برای فعالیت اسپرم، نقش مهمی در باروری دارد. منابع سرشار روی گوشت گاو، لوبیا چیتیف ران مرغ، لبنیات و کلیه محصولات دریایی است.

 

سلنیوم موجود در میگو، ماهی و گوشت کم چرب قرمز هم می‌تواند از آثار تخریب کننده رادیکال‌های آزاد روی اسپرم‌ها جلوگیری کرده و تحرک آن را زیاد کند. البته کلیه مواد غذایی می‌بایست بر اساس گروه خون فرد و زمینه‌های مزاجی افراد انتخاب شود. به عنوان مثال مصرف میگو برای دارندگان گروه  A ، O و AB مضر است یا گوشت قرمز برای گروه خون A مناسب نیست و مصرف لبنیات اثر بسیار نامطلوبی برای دارندگان گروه خون O و همچنین افراد با زمینه‌های مزاجی سرد دارد.

 

 تغذیه بارداری

 غذاهای پرچرب شما را بارور نمی‌کند

 یک تحقیق در دانشگاه هاروارد نشان داده است کلسترول و چربی‌های اشباع موجود در گوشت قرمز، لبنیات پرچرب مانند کره، روغن حیوانی، خامه و سرشیر، انواع غذاهای رستورانی و آماده همچون همبرگر، سیب زمینی سرخ شده، سوسیس، کالباس و… به احتمال زیاد می‌تواند تعداد اسپرم مردان و میزان فعالیت آن را کاهش دهد و زمینه‌های مزاج افراد را به هم بریزد و در نتیجه بر خلاف نظر عامه مردم مصرف غذاهای پرچرب و پرکالری قبل از مقاربت سبب افزایش ریسک باروری نطفه نمی‌شود.

 

این گوشت‌های هورمونی

 گوشت‌هایی که به دام آن هورمون‌های جنسی تزریق شده باشد و یا غذاهای آلوده به برخی مواد شیمیایی موجود در پلاستیک‌ها و آفت‌کش‌ها می‌تواند در بروز ناباروری به خصوص در مردان دخیل باشد. همچنین احتمال دارد مصرف مقدار زیادی ماهی‌های آلوده به جیوه و گوشت‌های چرب حاوی آلاینده‌های شیمیایی به وسیله مادران باردار آثار نابجایی بر رشد بیضه جنین گذاشته و باعث ناباروری این نسل در آینده شود.

 این را هم بدانید بسیاری از مکمل‌های نیروزا حاوی هورمون‌هایی است که با کاهش یا افزایش غیر طبیعی هورمون‌های جنسی و اختلال در زمینه‌های مزاجی افراد و کارکرد دستگاه تناسلی باعث عقیم شدن مصرف کننده می‌شود.

 

 به عنوان مثال در مردان مصرف غذاها یا داروهایی که هورمون استروژن یا تستسترون بسیار بالایی دارد تولید اسپرم را کاهش داده و در زنان زیادی این هورمون ایجاد کیست‌های تخمدانی و رحم می‌کند اما مقدار متعادل تستسترون در مردان و استروژن در زنان برای باروری و تعادل زمینه‌های مزاجی افراد ضروری است.

 

 

 ماهی اسپرم را بارور می‌کند

 یک بررسی جدید نشان داده است، اسیدهای چرب امگا ۳، که در انواع ماهی‌ها به خصوص ماهی‌های آبهای سرد اقیانوسیه و جلبک‌ها یافت می‌شود برای رشد طبیعی اسپرم ضروری است DHA .جزئی از اسید چرب امگا ۳ بوده و بخش مهمی از غشای سلولی اسپرم را تشکیل می‌دهد و در ساختاری به نام آکروزوم نقش دارد. ساختاری در سر اسپرم است که درون آن آنزیمهای وجود دارند که با تجزیه لایه‌های بیرونی تخمک امکان لقاح را فراهم می‌کند.

 

از آن سوی دیگر این نوع چربی احتمال تولید هورمون‌های تناسلی را نیز تحریک می‌کند. روغن‌های گیاهی همچون روغن زیتون، کانولا، بادام زمینی، آفتابگردان و کنجد و همچنین بسیاری از مغزها و تخم‌های خوراکی و نیز میوه آووکادو می‌تواند تا حد زیادی ریزمغذی‌های ضروری و امگا۳ مورد نیاز بدن را برای بارور شدن تامین کند.

 

 البته حتماً ماهی‌ها را بر اساس گروه خونتان انتخاب نمایید. به عنوان مثال مصرف قزل‌آلا برای دارندگان گروه خون B و AB مضر است و یا حلوا و سفره ماهی برای دارندگان گروه خون A و AB مناسب نمی‌باشند.

 

ناباروری در اثر لاغری و چاقی مفرط

 مطالعات نشان داده است لاغری مفرط باعث اختلال در عملکرد هیپوتالاموس غده هیپوفیز و تخمدان می‌شود و در نهایت سیکل قاعدگی نامنظم می‌شود و بارداری ناموفق خواهد شد. البته وزن بالا نیز می‌تواند سلامت جنسی را مختل کرده و زمینه‌های مزاجی را در افراد نامتعادل کند. همچنین در رشد و سلامت تخمک‌ها تاثیر گذاشته و میل جنسی زنان را دستخوش تغییرات قرار دهد. چاقی شکمی در مردان هم می‌تواند اسپرم را بیش از حد گرم کرده و در کیفیت و تحرک آنها تاثیر منفی بگذارد.

 

نتایج مطالعه ای در دانشگاه هاروارد مشخص کرده است احتمال بروز اختلال نعوظ در مردان چاق و کم تحرک دو و نیم برابر بیش از مردانی است که وزن متعادل دارند. در افراد چاق کاهش وزن حدود ۱۰ کیلو گرم باعث تحریک هورمون مردانه تستوسترون می‌شود. همچنین تقویت عضلات لگن، ران و باسن  در فعالیت‌های ورزشی هوازی مانند پیاده روی تند باعث افزایش جریان خون در این نواحی شده و در کنار آن کنترل قند، کلسترول و فشارخون در بازگشت میل جنسی و متعادل سازی زمینه‌های مزاجی و در نهایت باوری تأثیر بسزایی دارد.

 

 

 مراقب بسته بندی غذاها باشید

 تحقیقات نشان داده است بیسفنولترکیبی شیمیایی است که در بسیاری از بسته‌بندی‌های پلاستیکی، محصولات غذایی به کار می‌رود. که این ماده از پوست هم می‌گذرد و می‌تواند سبب کاهش کیفیت اسپرم مردان شده و تمایلات را کاهش دهد. این ترکیب در بسیاری از بطری‌های آب، شیشه‌های پلاستیکی، شیر و کنسرو وجود دارد. جالب است بدانید ردپای این ماده در رسیدهای چاپی، عابر بانک‌ها و صندوق فروشگاه یافت شده است. این ماده به محض تماس با دست جذب پوست می‌شود و در حال حاضر به زنان باردار توصیه شده تا حد امکان از دست زدن به این نوع رسیدها خودداری کنند.

 

 

 منبع: کتاب دانستنیهای بارداری و زایمان

 نویسنده: فرحناز کمالی