روش‌های تشخیص جنسیت جنین به سبک قدیمی

بالاخره دختردار می‌شوید یا پسردار؟

 همه زنان باردار این سوال را بارها شنیده‌اند که بالاخره دختر دار می‌شوید یا پسردار؟ اگر تصمیم داشته باشید جنسیت نوزاد را تا پیش از تولد او ندانید مطمئناً حدس زدن آن جالب و سرگرم کننده بود. به همین دلیل در این مطلب به برخی از روش‌های تشخیص جنسیت به سبک قدیمی که سینه به سینه نقل شده‌اند اشاره می‌کنیم به یاد داشته باشید این روش‌ها از نظر علمی هیچ پایه و اساسی ندارند.

 

 

تشخیص جنسیت جنین با توجه به علاقه زن باردار به شیرینی و شوری

 اگر هوس خوراکی‌های شیرین دارید علامت این است که نوزاد شما دختر است و اگر بیشتر هوس خوراکی‌های شور و نمکی یا مواد غذایی سرشار از پروتئین دارید به این معنی است که نوزاد شما پسر است.

 

تشخیص جنسیت با آزمون سیر

  تشخیص جنسیت جنین با این روش می‌تواند برای شما و همسرتان کمی سخت باشد. اگر می‌توانید مقدار زیادی سیر بخورید، اگر بوی سیر نگرفتید به این معنی است که نوزاد شما دختر خواهد بود.

 

 تشخیص جنسیت جنین با توجه به تهوع صبحگاهی

متاسفانه این عارضه در اوایل بارداری اجتناب‌ناپذیر است. اما اگر دچار تهوع می‌شوید ممکن است جنین شما دختر باشد.

 

 

 

 تشخیص جنسیت جنین با  توجه به چهره مادر باردار

 اگر رنگ چهره شما روشن شده است و موهایتان شبیه موهایی شده که در تبلیغ شامپو دیده‌اید احتمالاً پسر باردار هستید. اما اگر صحبت کردن در این خصوص شما را عصبانی می‌کند به احتمال زیاد دختر باردار هستید، چون این باور وجود دارد که جنین دختر زیبایی مادر را می‌دزدد.

 

افزایش وزن همسر

 اگر همسرتان هم مانند شما در حال وزن گیری و چاق شدن است این مسئله می‌تواند علامت این باشد که نوزاد شما دختر خواهد بود.

 تشخیص جنسیت به سبک قدیمی

 

 بدخلقی و خوش خلقی و تعیین جنسیت جنین

 اگر احساس می‌کنید بیشتر عصبانی هستید و نمی‌توانید آرام و خونسرد باشید، به احتمال زیاد دختر باردار هستید اما اگر احساس آرامش می‌کنید، پسردار خواهید شد

 

تشخیص جنسیت با آزمون چشم

 به مدت یک دقیقه در آینه نگاه کنید اگر مردمک چشمتان گشاد می‌شود به این معنی است که پسر دار خواهید شد.

 

اضافه وزن بیشتر و کمتر

 بر مبنای افسانه‌ها و روایات قومی اگر وزن بیشتری را در دوران بارداری تحمل می‌کنید، جنین شما دختر است در حالی که اضافه وزن و حمل بار کمتر به معنای پسر بودن جنین است.

 

تشخیص جنسیت با روش آزمون حلقه

 یک حلقه را به نخ وصل کنید و آن را بالای شکم خودتان نگه دارید اگر حلقه به صورت دورانی حرکت می‌کند احتمالاً دختر باردار هستید اما اگر حلقه از یک سمت به سمت دیگر می‌رود شما پسردار خواهید شد.

 

نقشه ضربان قلب در تعیین جنسیت نوزاد

 در سونوگرافی بعدی به صدا و ضربان قلب جنین توجه کنید. اگر قلب جنین بیشتر از ۱۴۰ بار در دقیقه می‌زند خودتان را برای تولد نوزاد دختر آماده کنید.

 

منبع: کتاب دختر میخواهید یا پسر؟

 نویسنده: فرحناز کمالی