تاثیر میوه و سبزیجات برجنین

تاثیر میوه و سبزیجات در تعیین جنسیت جنین

تاثیر میوه و سبزیجات در تعیین جنسیت کودک

 مصرف غذاهایی که منابع غنی از دو ماده معدنی کلسیم و منگنز هستند مثل میوه و سبزیجات سبز رنگ پیش از باردار شدن احتمال به دنیا آوردن فرزند دختر را افزایش می‌دهد. متخصصان با مطالعه روی گروهی از زنان داوطلب با متوجه شدند که با دنبال کردن رژیم غذایی میوه و سبزیجات ۸۰ درصد از آنها فرزند دختر به دنیا آوردند.

 از سوی دیگر زنانی که بیشتر از خوراکی‌های حاوی پتاسیم و سدیم مثل موز و سیب زمینی استفاده کرده بودند احتمال پسرزایی بیشتری داشتند. البته این مورد دوم هنوز به طور جداگانه مورد آزمایش قرار نگرفته است. این متخصصان معتقدند که دنبال کردن یک رژیم غذایی خاص و درست به زوج‌های جوان کمک می‌کند که جنسیت کودک خود را تا حد زیادی بتوانند تعیین کنند.

 

رژیم غذایی حاوی میوه و سبزیجات و همچنین انواع رژیم غذایی برای تعیین جنسیت باید چند هفته پیش از باردار شدن به کار گرفته شود. این متخصصان برای دستیابی به نتایج فوق مدت ۵ سال روی ۱۷۲ زوج آزمایش کردند که تمایل داشتن فرزند دختر داشته باشند.

 

 چه بخوریم؟

 انواع معینی از میوه و سبزیجات به خاطر ارزش تغذیه‌ای ویژه باید به طور منظم در طول روز انتخاب شوند و اینها مواردی هستند که حاوی ویتامین A و C و فیبرند. همچنین تنوع در انتخاب نکته مهمی است، زیرا میوه و سبزیجات، مواد مغذی دیگری چون فولات و پتاسیم، کلسیم و آهن را نیز فراهم می‌کنند. انتخاب متنوع باعث می‌شود که ما از فواید بیشتر میوه و سبزیجات بهره مند شویم. بر طبق توصیه متخصصین تغذیه مصرف مکمل‌های رژیمی به جای میوه و سبزیجات کار اشتباهی است زیرا مکمل‌ها و فواید تغذیه شناخته شده یا ناشناخته میوه و سبزیجات را ندارند.

غذاهای غنی از فولات خطر نقص‌های تولد را کاهش می‌دهد. لوبیا‌های خشک، کلمه دلمه‌ای، مارچوبه، آب گوجه فرنگی و آب پرتقال منابع غنی از فولات هستند.

  

 

 اندازه هر واحد از میوه و سبزیجات

 به پیشنهاد انستیتوی ملی سرطان یک واحد میوه و سبزیجات عبارتند از:

۱٫   یک میوه متوسط یا نصف فنجان میوه خرد شده

۲٫   سه چهارم فنجان یا ۱۸۰ میلی لیتر آب میوه ۱۰۰ درصد خالص

۳٫   یک چهارم فنجان میوه خشک

۴٫   نصف فنجان سبزی‌های خام بدون برگ یا پخته

۵٫   یک فنجان سبزیهای برگ داره خام مثل کاهو

۶٫   نصف فنجان لوبیای پخته، نخود، عدس، لوبیا قرمز و لوبیا چیتی

 

در انتخاب میوه و سبزیجات دریافتی و روزانه افراد انستیتوی ملی سرطان توصیه می‌کنند:

·          حداقل یک واحد میوه و سبزیجات غنی از ویتامین آ در روز انتخاب شود.

·          حداقل یک واحد میوه و سبزیجات غنی از ویتامین c در روز انتخاب شود.

·          حداقل یک واحد میوه و سبزیجات غنی از فیبر در روز انتخاب شود.

·          چندین واحد عرض سبزیهای خانواده کلم در هفته نقش حفاظتی در برابر برخی سرطان‌ها دارند.

 ؤزیم غذایی برای تعیین جنسیت

 منابع غنی از ویتامین A

 زردآلو، گرمک، هویج، کلم و کاهو، انبه، برگ خردل، کدو تنبل، اسفناج، سیب زمینی، کدوزمستانی

 

منابع غنی از ویتامین C

 زردآلو، کلم، کلم برگ، گرمک، گریپ‌فروت، خربزه و انبه، برگ خردل،  پرتقال، آناناس، اسفناج، توت فرنگی، فلفل دلمه ای، نارنگی، گوجه فرنگی، هندوانه، آلو 

 

منابع غنی از فیبر

 سیب، موز، انگور سیاه، کلم بروکسل، هویج، گیلاس، نخود و لوبیای پخته، خرما، انجیر، گریپ فروت، پرتقال، گلابی، آلو، تمشک، اسفناج، توت فرنگی، سیب زمینی شیرین

 

 

دکتر لاندروم شتلز برای اولین بار با انتشار یک کتاب، روش‌های خاصی را برای انتخاب جنسیت جنین ارائه کرد و بعد از آن پزشکان نیز یکی از این روش‌ها برای زوج های علاقمند بهره گرفتند.

 دکتر لاندروم شتلز،  زمان تخمک گذاری مادر و وقوع عمل لقاح نقش مهمی را در تعیین جنسیت فرزند ایفا می‌کند. در واقع روش‌های دکتر شده بر پایه تخمین زمان تخمک گذاری مادر بنا شده است.

 

 او معتقد است اگر لقاح در فاصله کمتر از ۱۲ ساعت از زمان تخمک گذاری به وقوع بپیوندد احتمال پسردار شدن بیشتر است اما به سبب دوام کمتر اسپرم‌های Y اگر لقاح بعد از یک روز از تخمک گذاری مادر صورت گیرد احتمال دختر دار شدن را بیشتر خواهد کرد؛ لذا آنچه اهمیت دارد دانستن زمان تخمک گذاری است که کار ساده‌ای نیست.

 از نظر بیولوژی، زمان تخم گذاری هر زن به ویژگی‌های ژنتیکی و اکتسابی وی بستگی دارد. اگر چه طبق یک اصل کلی فیزیولوژیک تخمک گذاری در نیمه سیکل قاعدگی رخ می‌دهد اما زمان دقیق آن مشخص نیست و تنها با کنترل دقیق توسط دستگاه اولتراسوند قابل تشخیص است. با این حال پزشکان معتقدند که هنگام تخمک گذاری دمای بدن زن کمی بالا می‌رود و با استفاده از این موضوع می‌توان زمان آن را تخمین زد. برای این کار زن باید هر روز دمای بدن خود را اندازه بگیرد و آن را یادداشت کند.

 

روزی که دمای بدن تا یک درجه زیاد شود روز تخمک گذاری خواهد بود با این همه نمی‌توان خطاهای دید فرد و خطای ابزار سنجش دما را در این روش نادیده گرفت.

 

منبع: کتاب دختر میخواهید یا پسر؟

 نویسنده: فرحناز کمالی